Moduł ZIO QWIIC LOUDNESS SENSOR - AmexLab.com.pl
  • Moduł ZIO QWIIC LOUDNESS SENSOR - AmexLab.com.pl

Moduł ZIO QWIIC LOUDNESS SENSOR

52,00 zł
Brutto Wysyłka 24 godz
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Informacje i Zamówienia Telefoniczne: 602 723 295

 

Wysyłka: Płatne z góry - 14 zł, za Pobraniem - 18 zł

 

Zwroty do 14 dni

Aby stworzyć zestaw czujnika środowiska , nie powinniśmy zapominać o czujniku głośności, który może mierzyć poziom hałasu. Tak więc jest to wersja Qwiic (I2C) czujnika ZIO Qwiic Loudness, który może podawać  umowne wartości poziomu głośności (hałasu) z przetwornika ADC w zakresie od 0 do 1023. Można również użyć tej wartości ADC do innego projektu, na przykład do czujnika dźwięku.

W module zastosowany jest mikrokontroler MCU (ATTINY85-20SU) jako brama do przekształcenia go w urządzenie z interfejsem I2C. Umieszczono w nim niezbędny kod programu. Na wypadek, gdybyś był zainteresowany tą częścią, sprawdź nasz kanał github.

Wartość poziomu głośności silnie zależy od odległości między źródłem dźwięku a czujnikiem. Na przykład, jeśli odtwarzasz muzykę za pomocą smartfona, gdy umieścisz czujnik w pobliżu telefonu (w odległości 20 cm), przy ustawieniach niskiej głośności, czujnik wyświetli wartość 500. Jeśli jednak umieścisz czujnik w odległości 2 metrów, wartość wyjściowa może wynosić 200-300, nawet jeśli głośność jest ustawiona na bardzo wysoką. Jest podobny do mikrofonu w KTV.

Jest to moduł kompatybilny z Qwiic, co oznacza, że możesz użyć kabla Qwiic do szybkiego połączenia z innymi urządzeniami qwiic, bez użycia lutownicy i przewodu mostkowego.

Specyfikacja:
•    MCU  Gateway:  ATTINY85-20SU
•    Stopień głośności (zakres):  0-1023
•    Wymiar:  36,3 x 36,5 mm
•    Masa:  7,3g

101957
1 Przedmiot