Moduł ZIO QWIIC SURFACE TEMPERATURE INFRARED SENSOR MLX9061 - AmexLab.com.pl
  • Moduł ZIO QWIIC SURFACE TEMPERATURE INFRARED SENSOR MLX9061 - AmexLab.com.pl

Moduł ZIO QWIIC SURFACE TEMPERATURE INFRARED SENSOR MLX9061

99,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Informacje i Zamówienia Telefoniczne: 602 723 295

 

Wysyłka: Płatne z góry - 14 zł, za Pobraniem - 18 zł

 

Zwroty do 14 dni

ZIO QWIIC SURFACE TEMPERATURE INFRARED SENSOR MLX9061 to moduł przeznaczony do precyzyjnego pomiaru temperatury. Ma bardzo przydatną funkcję do zdalnego pomiaru temperatury dzięki emitowanemu promieniowaniu podczerwonemu. Większość czujników temperatury obiektu musi być w kontakcie z obiektem, aby dokonać pomiaru, ale moduł ZIO IR mierzy temperaturę na podstawie odbijanego światła od obiektów. W ten sposób można zmierzyć temperaturę, nawet jeśli obiekt znajduje się w pewnej odległości. Dla dokonania pomiaru temperatury należy skierować czujnik w stronę obiektu, aby zmierzyć  zakres spektralny odbitych fal podczerwieni.

Moduł zawiera czujnik MLX90614, który może mierzyć większy zakres temperatur niż inne czujniki temperatury - ponieważ nie musi stykać się z powierzchnią obiektu. Może być używany do wielu zastosowań. Posiada dwa zakresy temperatur. Jeden do pomiaru temperatury obiektu, a drugi do pomiaru temperatury otoczenia. Mierzy temperaturę pomiędzy -70 a 380 °C  i drugi do pomiaru temperatury otoczenia w zakresie od  -40 do 125 °C. Czujnik temperatury posiada szeroki kąt widzenia: 90 ° - na każdy cm od obiektu - obszar wykrywania zwiększa się o 2 cm.

Czujnik wykorzystuje 2-przewodowy interfejs SMBus, z prawie takimi samymi funkcjami jak I2C. W rzeczywistości MLX90614 ma adres I2C (0x5A), który można ponownie skonfigurować. Jest to niesamowity czynnik, jeśli chcesz korzystać z wielu MLX90614 na tej samej magistrali I2C, aby działać oddzielnie.

Wielofunkcyjny czujnik temperatury może również odczytać dane przez interfejs PWM za pośrednictwem SDA (nie trzeba używać SCL, wystarczy użyć 3 przewody do interfejsu PWM). Uzyskanie danych za pomocą sygnału PWM może być trudne w niektórych przypadkach, ale w niektórych sytuacjach może to być bardzo przydatne. Moduł posiada wbudowane wyprowadzenia na płytce w przypadku wykorzystania interfejsu PWM.

Specyfikacja:
• Fabrycznie skalibrowany w szerokim zakresie temperatur:
o   -40 do 125 ° C dla temperatury otoczenia czujnika
o   -70 do 380 °C dla temperatury obiektu

• Rozdzielczość: 0,02 ° C
• Wersje jedno i dwustrefowe
• Pobór prądu: 25mA
• Wymiary: 16,4 x 26,8 mm
• Masa: 2,3 g

101928