Moduł ZIO QWIIC CURRENT & VOLTAGE SENSOR INA219 - AmexLab.com.pl
  • Moduł ZIO QWIIC CURRENT & VOLTAGE SENSOR INA219 - AmexLab.com.pl

Moduł ZIO QWIIC CURRENT & VOLTAGE SENSOR INA219

56,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Informacje i Zamówienia Telefoniczne: 602 723 295

 

Wysyłka: Płatne z góry - 14 zł, za Pobraniem - 18 zł

 

Zwroty do 14 dni

Moduł ZIO QWIIC CURRENT & VOLTAGE SENSOR przeznaczony jest do pomiaru wartości napięcia i prądu stałego w oparciu o układ INA219 z wbudowanym interfejsem I2C. Może być używany do wielu zastosowań, takich jak oszacowanie żywotności baterii, pomiar poziomów naładowania lub rozładowania akumulatorów, śledzenie wytwarzania energii słonecznej lub monitorowanie ilości i kosztów zużycia energii elektrycznej.

Może mierzyć napięcie do + 26VDC, z wbudowanym rezystorem bocznikowym 0,1 ? do pomiaru prądu (oznaczonego jako R100). Układ scalony INA219 gwarantuje dużą precyzję pomiaru prądu za pomocą pomiaru napięcia na boczniku. Przy znanym napięciu i prądzie można również obliczyć moc. Maksymalny spadek napięcia, jaki może mierzyć INA219, wynosi ± 320 mV, stąd maksymalne natężenie wynosi 3,2A. Rezystor bocznikowy może być w rzeczywistości wymieniony, aby uzyskać wyższy limit (tylko dla doświadczonych użytkowników).

Ponieważ INA219 obsługuje interfejs I2C, znacznie łatwiej jest łączyć wiele urządzeń i odbierać dane przez złącze Qwiic. Dzięki temu można uzyskać rzeczywiste wartości napięcia, prądu i mocy w odpowiednich jednostkach. Aby wykonać pomiar na dowolnym urządzeniu, wystarczy podłączyć dodatni zacisk źródła zasilania do portu VIN +. Następnie podłącz jeden z przewodów od obciążenia do terminalu VIN. Podłącz drugi przewód do masy (czyli do ujemnego zacisku zasilania). W ten sposób mamy zamknięty obwód elektryczny w celu wykonania pomiarów. Moduł zawiera wyprowadzenia pinów w celu ewentualnego podłączenia modułu do innych płytek nie zawierających złącza Qwiic.

Specyfikacja:
•   Napięcie zasilania:  3,3 V
•   Napięcie szyny:  0- 26V
•   Maks. prąd:  3.2A
•   Interfejs: I2C (adres 1000000 (domyślny))
•   Wymiary: 25,4 x 25,4 mm
•   Masa: 3,0 g

101931