MODUŁY ZIO QWIIC

Moduły elektroniczne ZIO (QWIIC) - sterowniki silników, czujniki – Oferta Amex.
Modułowy system prototypowania dla twórców w elektronice i robotyce
Do naszej oferty wprowadzamy najnowsze produkty ułatwiające projektowanie i szybkie tworzenie własnych prototypów nawet przez mniej doświadczonych elektroników i robotyków.

Są to miniaturowe moduły Qwiic Connect System wprowadzone przez firmę Sparkfun i Smart Prototyping ​ (Zio Qwiic Modules). Moduły ZIO Qwiic (płytki) pełnią rolę mikrokontrolera, różnych czujników, wyświetlaczy, sterowników silników i serwomechanizmów pracujących z popularnym interfejsem I2C. Pozwala to na szybkie i proste prototypowanie swoich projektów bez ryzyka popełnienia błędów związanych z połączeniami pomiędzy różnymi modułami. Połączenia te są realizowane za pomocą kabelków (4-ro żyłowych) zakończonych standardowymi złączami JST-SH (raster 1 mm).

System Qwiic Connect wykorzystuje protokół I2C (Inter-Integrated Circuit). Protokół ten umożliwia dla wielu cyfrowych układów scalonych ("podległym chipom") komunikowanie się z jednym lub większą liczbą "głównych" układów za pomocą zaledwie dwóch przewodów.

Technologia ta w systemie Qwiic Connect posiada następujące zalety:
- Zapewnienie mobilności i przenośności projektów, co ma także znaczenie w edukacji z zakresu elektroniki i robotyki w szkołach i uczelniach technicznych.
- Nie istnieje potrzeba lutowania pomiędzy poszczególnymi modułami (płytkami)
- ​Spolaryzowane złącza zapobiegają błędom połączeniowym
- Chociaż nie mamy jeszcze zasobów, aby zaangażować się w tworzenie własnego, dobrze udokumentowanego oprogramowania, to oferujemy produkty innych firm w postaci gotowych modułów elektronicznych i dostępności firmowego oprogramowania producentów tych modułów (biblioteki).
- Połączenia modułów elektronicznych realizowane są w formie łańcuchowej (jeden moduł za drugim w dowolnej kolejności).
- ​Nasze własne projekty bazują także na modułach innych firm (w tym m.in. firmy Smart-Prototyping) zwiększając funkcjonalność prototypów i urządzeń w zakresie elektroniki i robotyki.

Jest 42 produktów.

Pokazano 1-12 z 42 pozycji

Aktywne filtry